Аналог чи цифра: проектування систем відеонагляду

Сьогодні як ніколи технології керують світом. Реальністю став Інтернет речей (IoT), мережеві пристрої використовуються в усіх сферах повсякденного життя. Деякі пристрої стали «розумними» і можуть навчатися за допомогою повторення і обробки даних. Такі системи називаються штучним інтелектом (ШІ). Можливо, ви навіть чули терміни «машинне навчання» і «автономні системи». Це наша нова реальність, в якій технології розвиваються з достатньою швидкістю, щоб надати широкий простір для вибору і виробити таку кількість інформації, що ми опиняємося розгублені.
 
Хорошим прикладом можуть послужити сучасні системи відеоспостереження, при проектуванні яких багато хто стикається зі складним питанням - довіритися перевіреним, але застарілих аналогових камер або сучасним цифровим камерам. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно зважити на очевидну різницю, яка існує між цими двома типами камер.
 
Власники бізнесу повинні в першу чергу враховувати вартість продукту і витрати на його використання, існуючі угоди на обслуговування системи, ліцензійні умови та технічну підтримку системи. Саме вартість змушувала деяких замовників зупиняти свій вибір на недорогих аналогових камерах.
 
Однак останнім часом цифрові IP-системи стали вигідніше з точки зору витрат у порівнянні з аналоговими системами, і тому є кращими майже в 100% випадків. Аналогові системи ще залишаються доцільні там, де вони вже були введені в експлуатацію і відповідають існуючим вимогам безпеки. Але і їх рекомендується замінювати на цифрові тоді, коли вони вже нездатні вирішувати поточні завдання підприємства.
 
Традиційно системи відеоспостереження називають також CCTV (закрита система телевізійного спостереження), проте цей термін є застарілим і не може використовуватися по відношенню до сучасних систем. CCTV - це технологія зв'язку за типом «точка-точка», яка забезпечує відеоспостереження в певній зоні з передачею сигналу на певний монітор або робочу станцію. Система CCTV працює в закритій мережі і повинна бути підключена до цифрового відеореєстратора (DVR) за допомогою кабельного з'єднання.
 
Проблема даної технології в тому, що в залежності від технічних вимог і потреби в прокладанні кабельних з'єднань, система може ставати досить громіздкою і дорогої. Існують також обмеження на кількість камер, які можна підключити до окремого цифрового відеореєстратора. Іншими словами, головна проблема аналогових систем - це їх низька гнучкість.
 
В кінцевому рахунку аналогові системи - це автономні системи конкретного призначення, які перевірені роками використання і підтримуються вже збудованої аналогової інфраструктурою. З іншого боку побудова систем відеоспостереження з використанням IP-камер є більш цілісний і сучасний підхід.
 
IP-камери - це цифрові і мережеві пристрої для використання в реальному часі. Такі камери передають дані на відеореєстратор через інтернет або локальну мережу і підтримують харчування через Ethernet (Рое), об'єднуючи передачу даних і харчування в одну кабельну систему. Системи відеоспостереження, побудовані на цифрових камерах, також простіше розширювати і модифікувати. Не кажучи вже і про те, що очевидним є перевага таких камер над аналоговими з точки зору можливостей і продуктивності.
 
Сучасні системи відеоспостереження можуть бути інтегровані з системами виявлення вторгнення і системами пожежної безпеки. Сумісність систем відеоспостереження з країнами, що розвиваються технологіями ІІ також дозволяє знизити ризик людської помилки і знизити потребу в додаткових кадрах для обслуговування системи.
 
При проектуванні і установці систем відеоспостереження слід в першу чергу консультуватися у професіоналів зі сфери безпеки, незалежних від виробників обладнання. Слід ретельно розглянути кожен аспект, щоб переконатися, що система відповідає вимогам безпеки і очікуванням організації.