В останнє десятиліття спостерігається значне зростання використання вільних від ліцензування технологій передачі даних по радіоканалах, зокрема аудіо і відео даних.
Сьогодні багато організацій починають використовувати бездротові (Wi-Fi) технології для розширення традиційної кабельної інфраструктури - наприклад, установки бездротових точок доступу, які підключаються до існуючої мережі, де прокладка кабелю буде занадто дорогою. Сучасне обладнання дозволяє побудувати Wi-FI Ethernet міст, який з'єднає точки, що знаходяться на відстані більше 40 км.
Все частіше ця технологія розглядається як актуальне рішення для побудови системи ІР-відеоспостереження.
- Як правило, це найбільш економічно ефективний спосіб отримати дані від точки А до точки Б, тому що це істотно знижує витрати на прокладку кабелю або оренду виділених інтернет ліній.
- Капітальні витрати на обладнання - вартість радіостанцій і антен (Wi-Fi точок доступу), значно менше ніж кілька кілометрів, якісного оптоволоконного або мідного кабелю.
- Терміни реалізації проекту значно скорочуються, що додатково знижує вартість установки системи
- Легкість в обслуговуванні. При виході обладнання з ладу, можна набагато легше і швидше виявити проблему і усунути її, ніж на традиційній кабельної трасі.
Використання (Wi-Fi) бездротових технологій для IP-відеоспостереження.
Можна виділити два типи рішень по використанню Wi-Fi для побудови систем відеоспостереження:
- Перший, це використання спеціалізованих ip-камер з Wi-Fi передавачем, завдяки яким можна передавати відеосигнал навіть через звичайний, побутової Wi-Fi роутер. Це актуально там, де прокладка кабелю небажана або неможлива, наприклад, в відремонтованих квартирах, виробничих приміщеннях або природоохоронних зонах.
- Другий варіант передбачає використання Wi-Fi точок доступу (приймально-передавачів). Завдяки цьому можна передавати відео та аудіо сигнал від ip-камер до відеосервери, на великі відстані, понад 40 км. Актуально при побудові системи відеоспостереження на великій території, де використання традиційних кабельних трас буде дуже витратним.
Виходячи з цього стає очевидним, що IP рішення для відеоспостереження, є надзвичайно економічно ефективної і масштабується. Щоб додати нову ip-камеру до системи, в майбутньому просто потрібно підключити камеру в будь-якій точці локальної мережі або через інтернет.
Для забезпечення безпеки на Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році використовувалася IP система відеоспостереження Backbone. Дана система охоплювала понад 2000 камер в 47 місцях на площі в 250 км. Ці дані були доступні з 63 командних центрах і контролювалися 1250 операторами. Дана система просто фізично не могла бути реалізована за допомогою аналогових систем відеоспостереження.
За допомогою бездротової інфраструктури додає велику мобільність і гнучкість систем безпеки, а також надає необмежені можливості для масштабованості (збільшення) даних систем.
Існуючі ip-камери можуть бути легко переміщені - ідеальне рішення для тимчасового або тактичного розгортання, а підключення нових камер до системи, потребують мінімальних фінансових і тимчасових витрат. Також дана технологія дозволить об'єднати кілька автономних систем, рознесених на багато десятків або сотень кілометрів один від одного, в одну глобальну систему безпеки.
Безпека передачі
Однію з ключових переваг IP систем безпеки є можливість дистанційного моніторингу та управління камерами та іншими пристроями в усій мережі.