Впровадження нового формату для високоефективної обробки відео, може надати величезний вплив на ринок відеоспостереження вже в найближчі роки. Головна перевага нового стандарту кодування (H.265 / HEVC), у порівнянні з H.264 / MPEG-4, це зниження бітрейта приблизно на 40%, якість одержуваного відеозображення при цьому, залишиться таким же. Таким чином IP-камери, які будуть підтримувати новий стандарт, зможуть або забезпечити більш якісне відеозображення, або знизити навантаження на мережу і сховища даних на 40%. Впровадження нового стандарту H.265 / HEVC дозволить збільшити кількість мегапікселів у мережевих камер, поява 10, 15, 20 мегапіксельних камер для відеоспостереження вже не за горами. Новий кодек також дозволить знизити цифрові шуми і більш чітко відпрацьовувати функції WDR.
Впровадження H.265 неминуче, але не в найближчі роки.
Реалізація нового стандарту в ІP камерах провідних виробників неминуча, проте для його впровадження знадобиться кілька років. Швидше за все ринок відеоспостереження перейде на новий стандарт кодування, коли даний стандарт почнуть повсюдно впроваджувати на більшому ринку - споживчої електроніки.
Сучасний стандарт кодування відео H.264 / MPEG-4 був розроблений в 1999 році і лише недавно він став стандартом на ринку безпеки, швидше за все повсюдне впровадження формату H.265 теж займе кілька років. Однак дивлячись на темпи розвитку IT-сфери та період впровадження інновацій, даний етап може зайняти значно менше часу - 3-5 років. Швидше за все перші прототипи IP-камер підтримують H.265, провідні виробники представлять на виставках вже в 2015 році. Але повсюдне впровадження даного формату відбудеться тільки після того як ключові виробники на ринку безпеки перейдуть на нього, а за ними вже доведеться підтягуватися й іншим.
Переваги H.265 будуть відрізнятися в залежності від виробника.
Переваги нового стандарту кодування будуть відрізнятися в залежності від виробника. Не дивлячись на те що всі виробники ІP камер рано чи пізно перейдуть на стандарт H.265, все ж він не буде однаковим для всіх. Так, кожен виробник обладнання та програмного забезпечення використовує власну фірмову технологію кодування, де стандарт H.265 буде є лише базою для створення свого власного кодека і залежно від якості виконання, у різних виробників будуть різні плюси і мінуси в плані обробки відео.
Висока якість зображення, менші вимога до систем зберігання.
Хоча H.265 / HEVC вимагає для обробки відео більше обчислювальних ресурсів ніж H.264, процесори в більшості сучасних IP-камер готові впоратися з таким навантаженням. До того ж обчислювальні потужності сучасних процесорів ростуть кожен день, так що впровадження нового стандарту не повинно впертися в неможливість «заліза» обробляти дані.
Впровадження H.265 / HEVC дозволить галузі відеоспостереження вийти на новий рівень якості відеозображення, а відповідно і підвищити рівень безпеки. На додаток до стандартів високої чіткості (HD), і (FullHD), повсюдно може почати впроваджуватися стандарт UHD (Ultra High Definition) - 4K (8,3 мегапікселів), 8К (33,2 мегапікселя). А за рахунок більш ефективного способу стиснення відео не буде потрібно серйозного переобладнання систем зберігання під відеодані. H.265 зможе підтримувати обробку відео до 300 кс, що дуже актуально для деяких систем машинного зору.
Сьогодні сучасні IP-камери підтримують подвійний відеопотік і включають в себе MJEPG і H.264., Але вже в найближчі кілька років ми побачимо на ринку камери, які будуть підтримувати MJPEG і H.265.